London College of Music 100 yılı aşkın süredir müzik ve performans sanatları üzerine eğitim veren önemli enstitülerden biridir. 1991 yılında University of West London bünyesine katılarak, adaylarına İngiltere’nin resmi akreditasyon kurumu Ofqual tarafından onaylanmış sertifikalar kazandıran, üniversite bünyesine bağlı tek sertifika programıdır. 8. Seviye sertifikası alan öğrenciler tüm dünyada müzik lisesi mezunu sayılmaktadır.

LCM sınavları aynı zamanda Qualifications and Curriculum Authority (QCA) (Nitelikler ve Müfredat Kurumu) tarafından ve The National Qualifications Framework (NQF) standartları doğrultusunda ulusal ve uluslararası akreditasyona sahiptir. 250’den fazla ülkede uygulanan bu sınavlar, dünyada müzik eğitiminin seviyelere göre derecelendirilmesine yüksek derecede katkı sağlamaktadır.

doremusic Akademi’ de London College of Music (LCM) diploma ve sertifika programlarına katılmak isteyen öğrencilerimiz, deneyimli eğitmenlerimiz ile yapacakları seviye belirleme görüşmesi sonrası kişiye özel hazırlanacak planlama doğrultusunda, sınavlara sistemli ve tam donanımlı olarak hazırlanmaktadır.